Back to Comfort

Twórczynią marki BACK TO COMFORT jest
Ewa Kilian-Pięta, założycielka Symbiosis.

Back To Comfort powstało w oparciu o wyniki obserwacji pielęgnacji skóry pacjentów korzystających z usług Kliniki Dermatologii Symbiosis w Poznaniu.

Back To Comfort professional to seria peelingów chemicznych oraz kosmetyków do profesjonalnej pielęgnacji skóry i włosów w gabinetach kosmetologicznych, lekarskich i trychologicznych wytwarzanych w Laboratorium Symbiosis w Poznaniu.

Tworząc kosmetyki Back To Comfort, opieramy się na ważnych dla nas wartościach:

Wartość

WŁASNA TECHNOLOGIA

Wartość

WŁASNE SUROWCE

Wartość

EDUKACJA

Wartość

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

WŁASNE LABORATORIUM W POZNANIU

Posiadamy własne laboratorium kosmetyczne i biotechnologiczne mieszczące się w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz placówkę medyczno-dermatologiczną Kliniki Dermatologii Symbiosis. W laboratorium nasz zespół technologów, kosmetologów, chemików oraz lekarzy tworzy nie tylko kosmetyki do twarzy i ciała, ale pozyskuje również składniki do nich za pomocą innowacyjnych metod laboratoryjnych. Nie stoimy jednak w miejscu i stale rozwijamy swoje możliwości w ich pozyskiwaniu, wykorzystując dostępne technologie i zrównoważony rozwój. Dzięki połączeniu nowoczesnej technologii i własnych surowców, kosmetyki Back To Comfort mają wysoką, potwierdzoną badaniami jakość.

EDUKACJA

Wierzymy, że każdy z nas, z wiedzą na temat poszczególnych składników, ich działania oraz koncepcji łączenia jest w stanie podjąć lepsze decyzje zakupowe i pielęgnacyjne. Dlatego, na naszych profilach społecznościowych opisujemy szczegółowo wykorzystywane składniki, obalamy popularne mity oraz pokazujemy jak mądrze korzystać z kosmetyków, by było to dla nas przyjemnością, a nie koniecznością. Skuteczność ich działania potwierdzamy w badaniach naukowych publikowanych w czasopismach branżowych oraz na międzynarodowych kongresach, jak i w pracach dyplomowych.

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Do produkcji kosmetyków staramy się używać naturalnych lokalnych składników, które przetwarzamy w naszym Laboratorium Biotechnologii z recyklingu surowców spożywczych, farmaceutycznych czy innych gałęzi przemysłu u których dany komponent jest odpadem, a dla nas cennym surowcem. Tworzymy od podstaw kosmetyki oraz weryfikujemy skuteczność ich działania. Maksymalizujemy odzysk ciepła i wody, a Poznański Park Naukowo-Technologiczny, wyposażony w fotowoltaikę pozwala na efektywne wykorzystanie energii słonecznej w naszej codziennej pracy. Opracowując technologię wytwarzania surowców i kosmetyków, wykorzystujemy wszystkie możliwe części, np. rośliny, minimalizując tym samym ilość wytwarzanych odpadów.

a

Przywracamy skórze komfort, dzięki czemu możemy cieszyć się bez ograniczeń aktywnością na słońcu, wietrze, w górach czy zamkniętych pomieszczeniach.

a

Lorem ipsum dolo r sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore